1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Ola Olka

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-10, 14:45   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
OLILB napisał/a:
najgorszy w ostatnich tygodniach był ból trzustki - nie do opanowania przez anestezjologa z poradni leczenia bólu z CO

O Boże tu współczuję, ból którego nie da się w żaden sposób złagodzić to straszne.
Pozdrowienia serdeczne
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Ola Olka

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-03, 19:09   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Olilb przykro mi naprawdę że nawet prywatnie opłacając leczenie nie otrzymaliscie tego co powinniście otrzymać czyli rzetelnej diagnozy i odpowiednio prowadzonego leczenia. Kompetencje tych lekarzy naprawdę zostawiają wiele do życzenia. Całkowity brak kompleksowego spojrzenia na dolegliwości i w efekcie zalecenia rozszerzonych badań - w tym wypadku w kierunku podejrzenia nowotworu.

Mam nadzieję, ktoś kompetentny - a takich ludzi tu na forum nie brakuje - rozwieje twoje wątpliwości i oceni fachowo przebieg leczenia.

Wybacz -w moim poście odniosłam się może bardziej do uwag Marcina niż do wątku głównego. :|

Czekamy co powiedzą fachowcy.

Pozdrawiam
  Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Ola Olka

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7525

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-03, 13:10   Temat: Drobnokomówkowy rak płuc - problemy lekarzy z diagnozą
Marcin J ma rację. Ta podstępna choroba nie dość ze nie daje jednoznacznych objawów to jeszcze czasami bardzo szybko się rozwija. Dzić wszystko OK a za 3 miesiące - diagnoza waląca z nóg.

U mojego taty nie było ąadnych zmian poczas badania przed rokiem a teraz jest guzek o wymiarach 18*22.

Cytat:
Brak jest systematycznych okresowych badan.


Tak o ile wiem nie ma tu w Polsce badań przesiewowych, ale w Niemczech na przykład też nie.
Argumentuje się tu najczęściej faktem że prowadzone przed laty takie badania - mówię tu o rtg - nie wniosły w zasadzie żadnej poprawy w szybszym wykrywaniu zmian, a tylko szkody przez niepotrzebne napromieniowanie.

Nowe metody CT z niska dawką napromieniowania (około 10% normalnej stosowanej przy CT) są szansą - jednak badanie pokrywają tylko prywatne kasy chorych a państwowe tylko w przypadku istniejących już podejrzeń o chorobę. :cry:

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group